שלבים בהתקנת דק

שלבים בהתקנת דק

אז החלטתם לפנק את עצמכם בדק, שיראה מעולה ויתן לכם יופי של שדרוג לבית. עכשיו למעשה רק נשאר להתקין אותו, על מנת שתוכלו להנות מהיתרונות הרבים שלו. להתקנת הדק מספר שלבים:


בשלב הראשון נצטרך לבחון את בניית היסודות של הדק. היכן למעשה אנחנו רוצים למקם את הדק. האם הדק מיועד להיבנות על האדמה או שעל רצפת בטון?

במידה ואנחנו בונים את הדק על האדמה, יש כמובן לנקות ולהכין את הקרקע. נצטרך לרסס את השטח וכמובן לעקור ולטהר את הקרקע מפני עשבים וצמחייה. יש להשאיר את האיזור נקי בצורה המקסימלית.

אם אנחנו מתקינים את הדק על בטון, נצטרך להציב רגליים ועליהם לבנות את הדק. חשוב מאוד, כי נשאיר מקום לניקוז של מים, שכן הצטברות של המים בלי אפשרות זרימה, יגרמו לדק בחלקו התחתון ללחות, ועלולים לגרום לאט ובהדרגה להתפוררות של תחתית הדק.

שלב שני בניית התשתית- כמובן שעל מנת שהדברים יבנו כמו שצריך, חשוב מאוד לשמור על סימטריות החלק התחתון של הדק. במצב של בנייה על הקרקע, יש לוודא כי כי ביצענו קיבוע של קורות העץ לאדמה. בבניית הדק על משטח יציב כמו בטון, יש לוודא כי השארנו בין 40 ל 60 ס"מ מהרצפה (תלוי בסוג העץ)

בשלב השלישי נתחיל להרכיב את הדק.

אסור לשכוח כי סימטריות היא מילת המפתח כאן. יש לוודא, כי הלוח הראשון מותאם בדיוק לרגליים ולתשתית. על מנת לחבר ביניהם, יש להשתמש בברגים אשר ייעודיים לדק. על פי סוג הדק תדעו באילו ברגים יש להתשמש.

השלב הרביעי ולמעשה השלב בו אנחנו מעניקים חיים לדק שלנו, הוא כמובן השלב בו אנו צובעים את הדק, על מנת שישתלב לנו באופן טבעי עם החלל בו הוא נמצא. לפני שאתם מתחילים במלאכת העיצוב שלו, וודאו כי ניקיתם אותו. תדאגו כי אין עליו אבק, כתמים או כל לכלוך אחר. השתמשו בשמן המיועד לדקים (אך היעזרו באיש מקצוע לבחירת השמן).

תחזוקה

חשוב לזכור כי דק הוא לא עבודת שגר ושכח. יש לטפל בעץ, לנקות אותו לחזק ברגים בעת הצורך. ולהיות במעקב על מנת לראות כי הוא לא מתבלה.