שאלות ותשובות בנושא דק איפאה

שאלות ותשובות בנושא דק איפאה

1. מה זה עץ איפאה?

איפאה הוא עץ אשר גדל במדינות דרום אמריקה. עץ האיפאה הוא עץ חזק, גבוה ובעל גוונים חומים כהים. האיפאה נחשב לחומר גלם איכותי בתעשיית העץ. הוא עמיד ביותר בפני שחיקה ועקב צבעו וחוזקו משתמשים בו לבניית רהיטי עץ רבים וכמובן גם משטחי דק. דק האיפאה חסין בפני מזג האוויר יותר מדקים אחרים, הוא אינו מצריך חיטוי והמראה הטבעי שלו נשאר לאורך זמן רב. עץ האיפאה הוא עץ טרופי אשר יכול להגיע גם לגובה של כ50 מטרים. יש לו תכונות טבעיות שמחסנות אותו מפני מזיקים, ולכן הוא לא נאכל כמו עצים אחרים. למזיקים קשה לחדור אליו כיוון שקיימת בו שמנוניות וצפיפות גבוהה.

2. איך עץ האיפאה בשימוש כדק?

עץ האיפאה עקב יתרונותיו, משמש כאחד מהעצים בהם השימוש נפוץ ביותר בתעשיית הדקים. איכותו, עמידותו, והמראה הטבעי שלו הופכים אותו לדק מבוקש ביותר בתעשייה.

3. מה זה בכלל דק ולמה אני צריך את זה?

דק הוא רצפה אשר עשויה מעץ. הוא מושלם במידה ויש לכם חצר. דק יכול לשמש גם כפריט עיצובי בחצר הבית שלכם, וגם כמשטח עליו אפשר לשבת ולארח מכרים. הדק הוא בטיחותי, נעים להליכה ומהווה פתרון הולם, במידה ואינכם מעוניינים להשתמש בריצוף בחצר הבית שלכם. דקים נפוצים מאוד באולמות אירועים. המראה הקלאסי והיוקרתי שהם מעניקים משדרג כל אזור בו הם נמצאים.

4. מה הם היתרונות של דק האיפאה על פני דקים אחרים?

כאמור, ישנם בשוק מספר סוגים של עצים בהם משתמשים על מנת להכין דק. דק עץ האורן ודק סינטטי הם רק חלק מהאפשרויות רבות. יתרונותיו של דק האיפאה ברורים לעומת העצים האחרים.

עמידותו של דק האיפאה, תאפשר לכם שקט לטווח ארוך יותר מדקים אחרים, כיוון שמדובר בעץ חזק, שמתמודד בגבורה מול תנאי מזג אוויר קשים. יתרון נוסף של דק האיפאה, הוא עמידותו המוחלטת בפני לחות ורטיבות. בניגוד לדקים אחרים, עץ האיפאה לא מושפע מרטיבות ולחות שעלולים לגרום לו להתנפח או להירקב. הוא עמיד בפני מזיקים. כל מיני חרקים למיניהם לא משפיעים עליו. עץ האיפאה, לא סובל מחורים לא צפויים או שאר הבעיות השונות שמגיעות כאשר מזיקים "מתלבשים" על העץ. בתוך סיבי העץ, יש לאיפאה מרכיב טבעי, שמונע מחרקים לאכול אותו.

מבחינת מראה, מדובר באחד מהדקים היפים ביותר שיש לשוק להציע. גווניו הטבעיים מעניקים מראה יוקרתי ומיוחד. קורות העץ מגיעות בגוון חום כהה שוקולד וכל קורה מגיע בגוון אחיד. אין לו עיניים כמו שיש בעצים מסוג אחר. תחזוקתו פשוטה וקלה ביותר. בגלל שמדובר בעץ עם עמידות גבוהה, מריחת שמן אחת לשנה מספיקה.

5. האם דק האיפאה מהדקים הזולים יותר?

דק האיפאה, נחשב דווקא לאחד מהדקים היותר יקרים אשר יש בשוק, מהסיבה הפשוטה, כי מדובר בדק איכותי ביותר עם יתרונות רבים. זה נכון שאולי עלותו הראשונית היא לא זולה, אבל בהחלט מדובר בהשקעה משתלמת בהמשך. בגלל כל היתרונות של האיפאה, הוא יוכל לשמש אתכם לשנים ארוכות. עלויות הטיפול השוטף בו, לא יקרות מכיוון שהוא לא מצריך יותר מדי התעסקות, בניגוד לעצים אחרים, בהם צריך לטפל בתקופות קצרות יותר ולפיכך להיגרר לעוד הוצאות כספיות, על ניקוי נכון שיאריך את חיי הדק. בעץ האיפאה ההתעסקות היא נמוכה משמעותית. כך שלמרות שההשקעה הראשונית היא מעט גבוהה יותר, לאורך זמן הוא גורר פחות הוצאות ולפיכך הוא משתלם מאוד.