שאלות ותשובות בנושא דק אורן

שאלות ותשובות בנושא דק אורן

1. מה זה דק אורן?

דק אורן, הוא דק אשר בנוי מעץ האורן. עץ האורן, נחשב לאחד מהעצים הנפוצים ביותר בארץ ישראל. הוא משתייך למשפחת העצים הרכים. דק האורן, עובר חיטוי מיוחד שמגן עליו מפני מזיקים שונים, אשר מנסים ל"אכול" את העץ ולפגוע בו. למרות שמדובר מבחינת מחיר בדק הזול יותר משלל האפשרויות הקיימות בשוק, דק עץ האורן הוא איכותי ביותר, נראה מצוין, ובהחלט שווה את ההשקעה הכספית שלכם.

2. מה הם חסרונותיו של דק אורן?

דק אורן הוא דק רגיש יותר, בהשוואה לדקים אחרים בשוק. הוא פחות עמיד בפני תנאי מזג אויר קשים. חשוב מאוד להגן עליו מפני מים ולחות, שכן הוא עלול להתנפח. אם לא מקפידים על חיטוי שוטף, דק האורן עלול להינזק על ידי מזיקים שונים. מכיוון שמדובר בעץ רך בהתחשב לעצים אחרים, הוא לא חסין בפני פגיעות, שריטות וחבלות. יש להקפיד לחדש אותו אחת לתקופה, על מנת להקנות לו את המראה הרצוי.

3. מה הם יתרונותיו של דק אורן?

מדובר בעץ זול בהשוואה לדקים אחרים. למרות מחירו הנמוך יותר, הוא בהחלט מספק את הסחורה ונותן את המראה היוקרתי המבוקש. התקנתו היא פשוטה וקלה ביחס לדקים אחרים. יש לו מגוון מידות רחב, מה שמאפשר לשלב אותו בכל חלל אשר תרצו ולהתאים אותו לצרכים שלכם. עץ האורן נוח לעבודה ובניגוד לדקים אחרים, האורן מאפשר לנו לעצב אתו כל מבנה שנרצה.

4. כיצד צובעים ומתחזקים את דק האורן?

צביעתו של דק האורן דורשת תכנון מקדים. יש לנקות את השטח ולהכין אותו לפעולות הצביעה.

למעשה, אפשר לצבוע את דק האורן בגוון שקוף או גוון כהה. גוון כהה יותר, יעניק הגנה טובה יותר וישמור לכם על העץ, לאורך זמן ממושך מאשר צביעה בגוון שקוף. לצבע הכהה יש פיגמנט מיוחד אשר מאפשר הגנה טובה יותר מפני קרני השמש.

התחזוקה של עץ האורן צריכה להתקיים באופן שוטף. בניגוד לדקים אחרים, דק אורן הוא עדין יותר. הוא פחות עמיד מפני מזיקים, קרני השמש שריטות ופגיעות. יחד עם זאת פעולה שוטפת של תחזוקה, תאריך את חייו של הדק. במידה ותשכילו לחטא אותו, לנקות אותו ולחדש אותו בחומרים המומלצים והמותאמים לעץ האורן, לא תהיה לכם בעיה להאריך את חייו, לאפשר לו מראה אסטטי ומרשים. צריך אמנם קצת להשקיע בפעולת החידוש שלו, אך ההשקעה שווה את היופי שהוא יספק לחצר הבית שלכם, וכל זה במחיר נמוך משמעותית מסוגי דקים אחרים.

5. האם ניתן להרכיב את דק האורן לבד?

התשובה היא כן, ניתן להתקין את דק האורן בעצמכם. יש מספיק מדריכים, אשר יפרטו לכם את הצעדים אותם אתם מתבקשים לבצע, על מנת להתקין את הדק לבד. יחד עם זאת, מומלץ יותר לפנות לבעל מקצוע. גם להתייעץ איתו לגבי הגימור של דק האורן, וגם לתכנן יחד איתו את עיצובו של הדק, על מנת שלא תיגררו להוצאות נוספות בעקבות תכנון לקוי. לאחר שלב התכנון, תוכלו להיעזר בשירותיו של בעל המקצוע, על מנת שיתקין את הדק בחצר ביתכם בצורה המקסימלית ביותר. כאשר מתקינים דק, ישנם פרמטרים רבים שצריך לקחת בחשבון, למשל: לנקות את המשטח כמו שצריך. אם מדובר בסביבה בה יש אופציה

לרטיבות, אז לדעת מראש איך להתמודד עם זה בשביל שהדק לא יתנפח. ניקיון האיזור מצמחייה מזיקים ועוד. שימוש בבעל מקצוע יעזור לכם להימנע מעלויות כספיות מיותרות שלא לקחתם בחשבון מלכתחילה.