פרגולות מעוצבות לחצר הבית

פרגולות מעוצבות לחצר הבית

מהן פרגולות מעוצבות לחצר הבית? מה חשוב להבטיח על מנת שהחצר תעבור מתיחת פנים ותקבל התקן הצללה המתאים לצרכים שלכם?


 

להלן מספר פריטי מידע חשובים שיסייעו לכם לקבל החלטה בקלות אודות התקנת פרגולה ביתית בחצר.

עיצוב הפרגולה

יש שירצו את הפרגולה שלהם כפרית על טהרת העץ והצבעים החומים, ויש שיבקשו אותה מודרנית על טהרת הצבעים הלבנים והכסופים. יש שיבקשו אותה עם גג רפפות דמוי תריס ויש שיבקשו כי הגג ייראה פראי ויכיל קני במבוק. ההחלטה היא בידכם, אך מומלץ להחליט גם על פי העיצוב הקיים של החצר על מנת לדעת שביצעתם את הטוב ביותר עבור ביתכם וזכיתם בפרגולה שמתאימה באופן בלתי אמצעי לסביבה הטבעית בה אתם גרים.

רכיבי בניית הפרגולה

רכיבי הבנייה חייבים להתאים למציאות הקיימת בישראל. ישנו הבדל רציני בין רכיבי הבנייה אז והיום. בטרם עידן השיח על רעידות אדמה, עוד לפני שתמ"א 38 באה לעולם, השתמשו הישראלים בנצרות, מהדקים ומשקולות מדגמים פשוטים אשר בארה"ב לא היו משתמשים בהם לעולם. הנימוק היה שבארה"ב יש אסונות טבע ורעידות אדמה ובישראל לא. בשל כך שהחשש לרעידת אדמה גדול מתמיד ועוד לנוכח העובדה שאנו נמצאים בשבר הסורי אפריקאי, צרכנים רבים מודעים לבעייתיות ומתחילים לברור את רכיבי בניית הפרגולה שלכם: זו לא בושה לשאול בחנות על מה נשענת הפרגולה, כיצד מהודקים העמודים ועל מה עומדת השלדה של הגג.

גג הפרגולה

גג הפרגולה יכול להיות מורכב מרפפות או מבמבוק. כך או כך, תצטרכו רכיב נוסף שיגן על העץ, המתכת או כל רכיב אחר ששמתם בגג – מהגשמים ומהלחות. אנו ממליצים להגן באמצעות סנטף: חומר גמיש קשיח אשר נועד "לפגוש" אקלים קיצוני, והוא נשאר כל השנה מבריק ונוצץ, ללא חורים וחזק מתמיד. הסנטף מגיע בצבעים וניתן לרכוש אותו גם בצבע שקוף. התקנת סנטף מתבצעת באמצעות חיתוכו והצבתו על הגג, כאשר הידוק 2 חלקי סנטף מתבצע באמצעות ניטים מיוחדים. מומלץ לשאול את המוכר לרכיבי הגג, ולוודא שיש לכם סנטף ברשימת המלאי.

למידע על פרגולות בהתאמה אישית לחצר הבית פנו לאתר Indexatarim!