פרגולות עם רפפות מתכווננות

מהן רפפות מתכווננות? מדוע זה חשוב כאשר רוכשים פרגולה? כיצד ניתן לשלוט בוויסות האור באמצעות הרפפות? מדוע התחום עבר מתיחת פנים במיוחד כאן בישראל?
 

רפפות הן אמצעים דמויי תריס הנמצאים בגג הפרגולה. ניתן לפתוח ולסגור אותם על מנת לווסת את כניסת אור השמש לתוך הפרגולה. הרפפות הן מבין ההמצאות החשובות בעשור האחרון, והן מאפשרות לכם לא רק ליהנות מהתקן הצללה PER SE אלא גם לקבוע בעצמכם כמה אור תבקשו שייכנס פנימה.


הרפפות וישראל

מיטב מנגנוני הפתיחה של הרפפות הומצאו בישראל ושווקו לכל העולם. ההתקן הנפוץ ביותר הוא ההתקן המכני: הפרגולה מגיעה עם מוט פתיחה אותו יש להצמיד לטבעת שנמצאת בראש הפרגולה. המוט הוא שפותח וסוגר את תריסי הרפפות. אפשרות שנייה היא לרכוש פרגולה עם רפפות חשמליות. כאן, בארץ, את התריסים החשמליים של הפרגולה מפעיל בקר קבוע בקיר או שלט נייד אשר משתמשים בו כאשר נמצאים בתוך הפרגולה.

רכישת רפפות בהתאמה אישית

ניתן לבחור רפפות עץ, רפפות אלומיניום או רפפות ברזל. הן משווקות בהתאמה לסוג הפרגולה שרכשתם. על פי רוב, פרגולת עץ תגיע עם רפפות עץ, פרגולת אלומיניום תגיע עם רפפות אלומיניום וכד'. הפרגולות הללו יתכווננו ביעילות ובקלות בין אם הן מכניות ובין אם הן חשמליות, שכן לאחרונה פותחו מאד גם המנגנונים שפורטו מעלה, וכיום אופן ההפעלה המכני והאלקטרוני מהיר יותר, קל יותר, ידידותי יותר ואף משוכלל יותר. בפרגולות החשמליות ניתן לקפל כליל את הרפפות ולהפוך את שטח הפרגולה ל- 4 עמודים עומדים על תילם, או להצליל רק חלק יחסי מתוך אותה פרגולה, כשהשאר חשוף לשמש.

התקנת הרפפות

חשוב שהפרגולה, כמו גם הרפפות המתכווננות, יותקנו על ידי בעל מקצוע בלבד. ישנן כמה פרגולות מכניות שניתן להרכיב לבד, אולם בכל הנושא של פרגולה חשמלית זה מחייב התקנה ממקצוען בעל רקע בחשמל ורקע ספציפי בתחום הפרגולות, אותו ניתן לפגוש בחנות הפרגולות ולתאם עמו מועד התקנה רצוי. ההתקנה תתבצע בתאריכים ושעות נוחות על פי רצון הלקוח, כולל הדרכה מלאה ובדיקת המוצר בסיום ההתקנה.