סורגים לחלונות

סורגים לחלון

סורגים לחלון בלגי

חלונות בסגנון בלגי הפכו לשם נרדף לחלונות איכותיים, בגימור מצוין. את החלונות בסגנון זה ניתן למצוא בבתים פרטיים וגם בדירות מגורים, במשרדים ובמבני ציבור. אלה יהיו כמעט תמיד חלונות מיוחדים מאוד, לעיתים גם בפתחים גדולים או ליד מרפסת. אף על פי שהחלונות עצמם יפים מאוד – ממש כמו כל חלון הם מהווים נקודת תורפה שדרכה יכול גורם לא מורשה להיכנס. בנוסף, כאשר יש ילדים קטנים בבית, עשוי להתרחש אסון בצורה של נפילה. מה עושים, אם כן? התשובה ברורה: מתקינים סורגים.


רק סורגים מעוצבים

חלונות ופרופילים בעיצוב בלגי יהיו תמיד יפים, אסתטיים ובקווים נקיים ומרהיבים. משום כך, סורגים לחלון בלגי לא נהוג לבחור כלאחר יד ובהחלט לא נהוג לבחור דגמים סטנדרטיים, שישפיעו באופן לא אסתטי על מראה החלון ואפילו על הבית כולו. בשנים האחרונות גדל היצע הסורגים וניתן ביתר קלות למצוא גם דגמים מעוצבים מאוד, שאינם יוצרים את המראה הסגור, הלא נעים. דגמים מעוצבים יהיו כאלה שלא יפריעו למבט אל החוץ וכן כאלה שייטמעו בסביבתם ושכמעט ייעלמו מן העין.

אפשרות אחת של סורגים מעוצבים שיתאימו לחלון בלגי ניתן למצוא בסורגים המרוחקים מהקיר. אלה יכולים להיות למשל כאלה עם "בטן". אפשרות אחרת היא לבחור סורגים מחוזקים, אך כאלה הבנויים ממתכת דקה יחסית ומרווחת מהרגיל. עוד אפשרות היא לבחור בדגם שניתן לפתוח ולסגור. כך, כאשר מגיעים אורחים, למשל, או כאשר רוצים מראה ייצוגי – פותחים את הסורג ואת החלון והנוף החיצוני נראה בשלמותו, ללא הפרעה.


איכות ועמידות

גם הסורג היפה, האסתטי והמעוצב ביותר לא יהיה יעיל אם הוא איננו עומד בסטנדרט של עמידות ושל איכות. לכן, גם אם בוחרים סורג שקוף וגם אם בוחרים סורג צבוע, עבה או עדין, יש לבדוק היטב את המפרט לפני ההתקנה. חשוב לבדוק שהמרחק בין הסורגים יהיה על פי התקן, חשוב לבדוק את סוג המתכת, את אופי החיבור אל הקיר ואת מידת ניסיונו של המתקין. כאשר רוצים לחוש ביטחון מצד אחד וליהנות ממוצר איכותי ואסתטי המתאים לחלון בלגי מצד שני – בחירה נכונה ומוקפדת תהיה הצעד הראוי.