התקנת דק סינטטי

התקנת דק סינטטי

באלו חומרים עליך להשתמש?

מוצרי דק טבעיים או מעץ ניתנים לחלוקה באופן גס למספר קטגוריות: דקים עץ שטופלו בלחץ, סקויה וארז, או מעקה מעץ טרופי קשה. אתה תמצא את רוב סוגי דק העץ בחנות בנייה, למרות שהזמינות שלהם עשויה להשתנות. מספר גדל והולך של אפשרויות התקנת דק סינטטי זמינות בכל חנות דקים.


טיפול בעץ

עץ ירוק כהה זמין בכל מקום כחומר הדק הנמכר ביותר במשך עשרות שנים, וזה המצב גם כיום. בכל שנה, כ-75% מכלל חפיסות הדק החדשות מיוצרות מדק עץ שטופל בלחץ. ליצירת יסודות המתאימים למסגרת התקנת דק סינטטי, כמעט כל קורות הדקים עשויים להתאים.

חומרי דקים

דק סינטטי הוא החומר הנמכר במחיר הזול ביותר והוא זמין באופן נרחב. גדלי הקוראות משתנים בהתאם לצרכי השימוש.

רוב הדקים מיוצרים מאורן צהוב דרומי ועוברים טיפול כימי להתנגדות לריקבון, פטריות וחרקים. במשך שבעים שנים, דקים היו חדורי מזיקים, ולכן המרכז לאמנות עכשווית ממליץ על התקנת דק סינטטי בבתי מגורים מאז דצמבר 2003.

יתרונות דק מורכב

כיום, רוב הדקים המטופלים עם כימיקלים נחשבים לפחות רעלים, שכן הם מיוצרים מנחושת אלקליין, נחושת, או חומרים מבוססי פחמן וחומרים משמרים אל מתכתיים.

היתרון העיקרי של התקנת דק סינטטי הוא תערובת החומרים מהם הוא מיוצר, ההופכים אותו ליציב ביותר. הוא אינו מתנפח, אינו נסדק, אינו מתפצל ואינו מתעוות. כאשר הוא נרטב, הוא אינו הופך לכבד.

סוגי דקים

קיימים סוגים רבים של דקים סינטטיים הנמכרים במחירים יקרים בשל הגוונים העשירים שלהם ויופיים הטבעי. בנוסף, דקים מחומרים מעורבים מצופים שמנים ההופכים אותם לעמידים באופן טבעי בפני ריקבון וחרקים רעבתניים, כך שהם אינם צריכים להתמלא בכימיקלים.

התקנת דק סינטטי היא קלה ונוחה לחיתוך והידוק עם מסמרים או ברגים. הקורות יציבות הרבה יותר בפני הריסה והתפצלות, והוא זמין בגדלים משתנים.

שיקולי עלות

דק סינטטי אינו כרוך בתחזוקה רבה, אלא בשטיפה יסודית אחת לשנה עד שלוש שנים, שכן הוא מצופה בחומרים נגד כתמים וחומרים משמרים.

בניגוד לדק עץ, דק סינטטי זמין במגוון נרחב של עלויות, החל מהמחיר היקר ביותר בשל המעטפת היקרה הסבוכה שלו, ועד למחירים זולים יותר.

היקר יותר הוא הטוב יותר

מומלץ להשתמש בדקים סינטטיים לבנייה חיצונית, למרות מחירו היקר, שכן אין צורך בשימוש בקורות רבות. ככל שעיצוב הקורות המיועדות להתקנת דק סינטטי מעוצבות ומותאמות אישית באופן נרחב יותר, כך עולה המחיר.