התקנת דק מעץ

 – מדריך תכנון

בניית דק נמצאת במגמת עלייה משנת 2011, והביקוש לדקים צפוי עוד לעלות עד שנת 2019. למה? מנקודת מבט של אורח חיים, תוכל להפיק תועלת רבה מהוספת מרחב מחייה חיצוני.


בנוסף, שיפור האיכות והכמות של מרחב המחייה בגינה מתאפשרת באמצעות התקנת דק מעץ בידיעה שתוכל לקבל בחזרה, בממוצע, 82% ממחיר עלות הפרויקט, כשאתה מוכר את ביתך.

מיקום הדק

כעדיפות, מיקום הדק מוחלף על ידי מרחב, מרחב, מרחב. בעלי בתים שואפים לנצל את אדמת גינתם, והתקנת דק מעץ היא אחת השיטות למקסם גם את הגינה הזעירה ביותר, שיכולה להיות בכל גודל, צורה או תצורה, כל עוד היא תואמת את הגיאוגרפיה של הארץ וסגנון הפרופיל של הבית.

אך גודל, מידה, מיקום, מחיר וחומרים משפיעים על כל דבר, החל מהעלות ועד ההנאה לטווח הארוך, כך שיש לתכנן בתבונה את התהליך.

האם יש בך באופן טבעי את מה שצריך כדי להשלים בהצלחה את התהליך?

התקנת דק מעץ היא בהחלט מאמץ, בתנאי שיש לך מיומנויות בניין טובות ממוצעות ויכולת לעקות אחר התכנית הפשוטה.

ניתן למצוא מגוון נרחב של תוכניות בניית דק, בשילוב עם רכישת מספר כלים במחירים בסיסיים, אשר יסייעו לך להתאים אישית את תוכניותיך למפרט מדויק. מתקין דק יכול אף הוא לספק לך ייעוץ ותמיכה של מומחה.

הכרה בסיסית של התהליך

אם עבודת התקנת הדק היא מחוץ לרמת הנוחות שלך, קיימים שפע קבלנים, נגרים ונותני שירותי התקנת דקים, שיכולים לסייע לך לדמיין, לעצב, להתקין ולהוביל את הדק מהחלומות.

בין אם בחרת לבצע התקנת דק מעץ בעצמך או ששכרת שירותי מתקין דקים מקצועי, עליך להכיר בעצמך את בסיס התהליך, ולהבין את כל מה שאתה צריך לדעת על דקים לגינה, חומרים, תכנון והעץ המיועד לטיפול עונתי ותחזוקה לטווח הארוך.

תכנון דק מהחלומות

כשאתה שוקל התקנת דק מעץ, חשוב איך תוכל להשתמש בו. אם אתה אוהב לבשל בחוץ, תרצה שהוא יהיה מחובר לביתך ליד המטבח. אם הוא מיועד למטרת רגיעה, עליו להיות מותקן ממש ליד חדר המשפחה.

תפקיד הדק

דק יכול לשמש כגשר מהבית לבריכה או כהרחבת המאגר הקיים. הוא יכול אף להציע פתרון אטרקטיבי לגינה משופעת להפקת המרב משטח שאינו חלק. אך אם הדק מהווה בעיקר מקום לנוח ולהירגע, תוכל לבצע התקנת דק מעץ כמעט בכל מקום מחוץ לבית.