דק אורן

כשאתה בעלים של דק, אתה רוצה שהוא יראה נהדר ויציב. אורן הוא בחירה טובה לדק, וקיימים סוגי עץ אורן רבים לריצוף דק.


סוגי דק אורן

קיימים שלושה סוגי עץ אורן המשמשים לדק:

* אורן קשיח המתאים לריצוף האזור סביב הבריכה.

* אורן רך וגמיש, בגוון לבן.

* אורן צהוב דרומי.


האורן הנפוץ ביותר הוא האורן הצהוב הדרומי. הוא מגיע במשקל של בין 28 ל-42 קילו למטר מעוקב, מיוצר בדפוס נרחב ופני השטח שלו נוטים להיות קשים יותר. עץ זה גדל בעיקר בדרום ארצות הברית.

אורן קשיח. יכול לגדול לגובה רב, והוא מיוצר בפיסות עץ יחסית רחבות יותר. דק אורן זה מתאים לריצוף חללים חיצוניים, ועמיד בפני עיקום ונפיחות. הוא זמין במשטח חלק ובהיר, ונושא משקל של 28 עד 42 קילוגרם למטר מעוקב. הוא גדל בעיקר בארצות הברית.

אורן לבן. זהו אורן גמיש, הגדל באזורים צפוניים. הוא חזק ובעל משטח חלק ואחיד, עמיד בפני התכווצויות וסדקים, ומגיע במשקל שבין 25 ל-28 קילו למטר מעוקב.

דברים שכדאי לדעת

חשוב לבצע מחקר קטן במהלך בחירת דק אורן. כשעץ זה מיועד לשימוש חיצוני, יש להבין כיצד לטפל בו על מנת להשיג כל סוג של עמידות. העץ נמצא במגע עם האדמה וזקוק לטיפול מיוחד. בנוסף מומלץ לטפל בדק עם חומרים כימיים משמרים.

ניתן לבחור דק אורן שכבר טופל במפעל עם חומר דוחה מים, למרות שיש לבצע טיפולים חדשים אחת למספר שנים על מנת לשמור על אטרקטיביות המשטח. בעת בחירת דק אורן, יש להבין כיצד לטפל בו בלחץ שמש, ולא לפחד לשאול שאלות את המוכר ולוודא קבלת הסוג הנכון של העץ המתאים למטרות האישיות.

יתרונות דק אורן. זהו עץ נפוץ מועדף לייצור דקים כמו גם יישומים רבים אחרים. הוא נחשב ידידותי לסביבה בשל אופי צמיחתו המהיר, וחסכוני מאותן הסיבות. בנוסף לזמינותו, קל לעבוד עם עץ אורן, ואין צורך לקדוח חורים או לרכוש כלים מיוחדים למסמר אותו. פרויקטים