איך יודעים איזה דק מתאים לנו

איך יודעים איזה דק מתאים לנו

כאשר אנו עומדים בפני בחירת דק, אנחנו צריכים בראש ובראשונה, להבין איזה סוג דק יענה על הצרכים שלנו בצורה הטובה ביותר. יש לקחת בחשבון את סוג הדק, את נראות הדק, שכן לכל אחד מאיתנו טעם שונה, עמידות הדק ביחס למיקום בו אנחנו גרים, עבודת התחזוקה (האם נוכל להשקיע בה) וכמובן נושא המחיר.

סוגי דקים

דק טיק- דק הטיק מגיע אלינו מבורמה, הדק הבורמזי הינו דק יוקרתי ואיכותי ביותר. דק הטיק עמיד בפני תנאי מזג אויר קשים. לדק הטיק, כמות רבה של שמן טבעי. בגלל היוקרה שלו והעובדה כי הוא עמיד בפני לחות, דק הטיק פופולארי מאוד ביאכטות.


דק איפאה- דק מרהיב ביופיו, אשר מקורו בברזיל. דק איפאה מגיע בגוון כהה. מדובר בדק קשיח שעמיד בפני מזיקים וחרקים. גם הוא בדומה לטיק, מתמודד בגבורה עם לחות. כאשר אתם מתקינים דק איפאה, יש לוודא כי הוא עבר תהליך ייבוש. האיפאה, חייב להיות מותקן בצורה המושלמת ביותר, שכן התקנה לא נכונה שלו תגרום לו להתעוות.

דק אורן- דק אורן, הוא דק נפוץ בשל עלותו הזולה יחסית לדקים אחרים. מדובר בדק שיש לתחזק אותו באופן שוטף. הזנחה שלו, תיאלץ אותנו להחליף אותו לאחר זמן קצר, בהשוואה לדקים אחרים. אם לא יבוצע בו טיפול קבוע, סביר כי הוא יתבלה במהרה. כיוון שמדובר בעץ רך יחסית, הוא פחות עמיד בפני מזג האוויר החם בארץ.

דק במבו- דק אשר הרכבתו נחשבת ידידותית לסביבה. הבמבו מגיע לרוב בגוון אגוז כהה, הוא חזק במיוחד, ניתן לצביעה, בטיחותי מאוד ומונע החלקה. הבמבו מיובש בצורה מבוקרת, מה שמנקה אותו באופן טבעי מטרמיטים לא רצויים.


דקים סינטטיים- למעשה, אנו מדברים על הדקים, אשר יחסכו לנו את התחזוקה הקבועה, שדקים אחרים יחייבו אותנו לעשות. דקים סינטטיים, הם כנראה הדקים הבטיחותיים ביותר. הדק הסינטטי הוא דמוי עץ. הוא עמיד בפני מזיקים וחרקים, עמיד בפני מים, תנאי מזג אויר קשים והניקיון שלו הוא פשוט ביותר, כאשר אפשר להתספק במים וסבון.